Kto sme

PlanetLover je eko iniciatíva, ktorá sa prostredníctvom priameho kontaktu s mladými ľuďmi, predovšetkým na stredných školách, snaží šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoj prístup k ochrane našej planéty. Celý program je o zmene myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). K tejto zmene ich motivujeme súťažou, ktorú sme pripravili. V prípade výhry sa zúčastnia cca 1 týždeň na medzinárodnom výskume, ktorého budú priamou súčasťou buď v oblasti klimatickej zmeny alebo v oblasti výskumu ohrozených druhov zvierat.

Okrem toho sa snažíme vzdelávať prostredníctvom sociálnych sietí, aké jednoduché kroky môže urobiť každý z nás v bežnom dennom živote. Drobnosti ako napr. nekupovať vodu vo fľaši, piť bez slamky, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, alebo ísť do práce autobusom alebo na bicykli, majú obrovský dopad na stav životného prostredia.

Stačí byť menej pohodlný.

Stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Tá zmena bude rásť a násobiť sa, lebo zakaždým, keď niektorý z krokov spravíte vy, motivujete aj svoje okolie.

Náš tím:

madrova_1

Alexandra Madrová

zakladateľka o.z. PlanetLover
madej

Martin Madej

moderátor
Print

Nikola Dolejšová

dobrovoľník
Print

Dáša Priedhorská

dobrovoľník

Ak máš chuť pomáhať a stať sa dobrovoľníkom, prosím napíš email na info@planet-lover.com.