O NÁS

PlanetLover je občianske združenie, ktoré sa snaží šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoje denné návyky a byť tak zodpovednejší k ochrane planéty. Primárne sa venujeme vzdelávaniu študentov stredných škôl. Našim cieľom je zmena myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). Stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Každým svojim pozitívnym krokom či chcete alebo nie, motivujete svoje najbližšie okolie. Netreba sa báť skúsiť nové veci, návyky.

 

Žijeme históriu, ktorá sa nebude opakovať. Lebo zmena je nevyhnutná. A dôsledky, či už pozitívne alebo negatívne sa ukážu už o pár desiatok rokov.

Stojí to za krajšiu budúcnosť.

Využívame aj sociálne siete, kde prinášame denne zaujímavé informácie zo životného prostredia, ako sú inovácie v podnikaní, ktoré prinášajú fantastické nové moduly na zelené podnikanie. Okrem toho sa snažíme prinášať novinky spomedzi EKO organizácií, ktoré ponúkajú možnosti ako sa zapojiť do ochrany životného prostredia. Poukazujeme tu na jednoduché kroky, ktoré môže urobiť každý z nás v bežnom dennom živote. Drobnosti ako napr. nekupovať vodu vo fľaši, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, alebo ísť do práce autobusom alebo na bicykli, alebo aj zdielať info o petíciách na ochranu prírody, resp. voliť zodpovedné strany, ktoré majú chuť tieto zmeny robiť, majú obrovský dopad na stav životného prostredia. 

Zakladateľkou združenia je Alexandra Madrová, celý život 

sa aktívne venuje ochrane zvierat a prírody, ako dobrovoľník a aktivista. 

Od založenia združenia sa primárne venuje vzdelávaniu v oblasti ochrany životného prostredia.

Saša Madrová

Zakladateľka Planet Lover

Ahojte, som Saša a založila som o.z. Planet Lover. Som podnikateľka, a od mladosti sa motám okolo ochrany životného prostredia. Najviac ma bavia dobrovoľnícke cesty, kde sa učím cez spoznávanie v teréne. Láska k zvieratám ma doviedla až k myšlienke pracovať so študentami, do ktorých sa oplatí invstovať čas, energiu, peniaze. Lebo vedomie prináša záujem a záujem prináša zmenu!

Tamara Kaňuchová

Sociálne siete

Ahojte! Volám sa Tamara, som z Bratislavy a pre Planet Lover som začala robiť sociálne siete v júni 2020. Momentálne študujem Communication Science v Amsterdame a životnému prostrediu by som sa chcela venovať aj v budúcnosti v rámci môjho odboru. Sociálne siete sú momentálne najjednoduchšia cesta ako ľudí prepojiť a efektívne šíriť (pozitívnu) zmenu a informácie. Takže vyzývam aj vás, začnite vo vašom okolí diskusiu!

Dorota Budziňáková

Grafika a fotografia

Ahojte! Pracovala som v reklamnej agentúre ale po 5 rokoch som sa  rozhodla cestovať a pracovať ako freelancer. Pre Planet lover pracujem od 2020 a veľmi sa tejto spolupráci teším pretože ma táto tématika veľmi zaujíma. Robiť čo ma baví a vedieť že to má zmysel je najviac čo si človek môže priať.

Iveta Kučerová

Financie a chod o.z.

Ahojte, som Iveta. Celý môj pracovný život som sa venovala internému auditu a financiám z rôznych uhľov pohľadu. Pre Planet Lover som začala pracovať v roku 2021 ako dobrovoľníčka. V súčasnosti sa snažím pretaviť moje pracovné skúsenosti na podporu zmysluplných cieľov. Prepojenie dvoch veľmi dôležitých oblastí, ochrana životného prostredia a vzdelávanie mládeže, ma zaujalo a úplne pohltilo.

Andrea Bagiová

Ekoworkshop a soc.siete

Ahojte, moje meno je Andy, som z Bratislavy. Už dlhšie sa venujem a vediem hodiny jógy. Popri tom sa venujem ekotémam, ekoworkshopom a dobrovoľníctvu. Myslela som si, že viem v akom stave je naša planéta, ale oči mi otvorilo až dobrovoľníctvo v r. 2017 na Sumatre v Indonézii, kam sa každoročne vraciam. Veľa nových informácií a súvislostí ma priviedlo k viacerým zmenám v mojom živote. Teším sa keď vidím robiť rovnaké pozitívne zmeny aj u našich študentov, ktorí zároveň menia aj svoje rodiny a okolie.