O NÁS

PlanetLover je občianske združenie, ktoré sa snaží šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoje denné návyky a byť tak zodpovednejší k ochrane planéty. Primárne sa venujeme vzdelávaniu študentov stredných škôl. Našim cieľom je zmena myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). Stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Každým svojim pozitívnym krokom či chcete alebo nie, motivujete svoje najbližšie okolie. Netreba sa báť skúsiť nové veci, návyky.

 

Žijeme históriu, ktorá sa nebude opakovať. Lebo zmena je nevyhnutná. A dôsledky, či už pozitívne alebo negatívne sa ukážu už o pár desiatok rokov.

Stojí to za krajšiu budúcnosť.

Využívame aj sociálne siete, kde prinášame denne zaujímavé informácie zo životného prostredia, ako sú inovácie v podnikaní, ktoré prinášajú fantastické nové moduly na zelené podnikanie. Okrem toho sa snažíme prinášať novinky spomedzi EKO organizácií, ktoré ponúkajú možnosti ako sa zapojiť do ochrany životného prostredia. Poukazujeme tu na jednoduché kroky, ktoré môže urobiť každý z nás v bežnom dennom živote. Drobnosti ako napr. nekupovať vodu vo fľaši, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, alebo ísť do práce autobusom alebo na bicykli, alebo aj zdielať info o petíciách na ochranu prírody, resp. voliť zodpovedné strany, ktoré majú chuť tieto zmeny robiť, majú obrovský dopad na stav životného prostredia. 

 

Zakladateľkou združenia je Alexandra Madrová, celý život 

sa aktívne venuje ochrane zvierat a prírody, ako dobrovoľník a aktivista. 

Od založenia združenia sa primárne venuje vzdelávaniu v oblasti ochrany životného prostredia.