8.5.2024 - 12.5.2024

Ak máš chuť dozvedieť sa viac o morskom ekosystéme, pridaj sa k nám na vzdelávaciu cestu do chorvátskej organizácie Blue World!
Lošinj Marine Education Centre (LMEC) vo Veli Lošinj je jedinečným miestom, 

kde môžu študenti objaviť zaujímavosti o morskom prostredí s osobitným dôrazom na delfíny skákavé. Jadranský projekt delfínov je dlhodobým výskumom delfínov v súostroví Cres a Lošinj (výskum prebieha viac ako 30 rokov).  Súčaťou je aj nové vzdelávacie 

záchranné centrum pre korytnačky (TRC) v Sunčana uvala v Mali Lošinj, kde môžu účastníci vidieť a naučiť sa, ako je možné zachrániť a zotaviť zranené morské korytnačky pred ich vypustením späť do mora. V oboch vzdelávacích centrách sa nachádzajú edukačné interaktívne výstavy.

Planet Lover Ocean Education

5 – dňový intenzívny vzdelávací program Planet Lover Ocean Education bol vytvorený na mieru pre našich študentov vďaka ochote a dlhšej spolupráci s Blue World Institute. Ide o jedinečný a integrovaný vzdelávací proces. Metódy používané na workshopoch zahŕňajú diskusiu, ústne prezentácie, demonštrácie ako aj priame pozorovanie. Celý program prebieha v angličtine. Hlavným cieľom našich workshopov je podporiť rozvoj povedomia a postoja k prírode, ako aj zvýšiť záujem o prírodné vedy. Je až neuveriteľné ako je v niektorých procesoch podobný morský ekosystém tomu lesnému – suchozemskému.

Čo zažijeme

Čo zažijeme a v čom sa budeme spoločne vzdelávať (teoreticky aj prakticky:)
Identifikácia delfínov – workshop o biológii, ekológii, správaní a výskume delfínov určený pre študentov rôzneho veku. Hlavnou témou workshopu je naučiť študentov, ako možno delfíny identifikovať pomocou vedeckej metódy fotoidentifikácie. Koná sa v LMEC.

Chránené morské oblasti – diskusný workshop o ochrane prírody a ochrany životného prostredia s hlavným zameraním na chránené morské oblasti.

Svet morských korytnačiek – workshop o biológii, ekológii a výskume morských korytnačiek. Prostredníctvom tohto workshopu zistíte, ako identifikovať druhy morských korytnačiek, čo a ako morské korytnačky jedia, ich životný cyklus, hrozby, ochranu. Tento workshop sa môže konať v Turtle Rescue Center (TRC) v Mali Lošinj alebo v LMEC s organizovanou návštevou TRC.

Program

1. deň
– odchod zo Slovenska spoločnou dopravou (odchod v ranných hodinách),
presun na miesto pobytu
– vo večerných hodinách príchod do Veli Lošinj
2. deň
Location – LMEC, Veli Lošinj
9:00 – 9:30 – Uvítanie v námornom vzdelávacom centre Lošinj s úvodom do BWI 
9:30 – 10:00 – prednáška o projekte Adriatic Dolphin Project
10:15 – 13:00 – Metódy výskumu delfínov – workshop (s dvoma 10 minútovými prestávkami)
Každý si vyskúša v praxi 3 aktivity, vďaka ktorým sa naučí mnoho nového. Zároveň si vyskúša prácu morských biológov – vedcov, ktorý sa venujú dlhé roky výskumu vrámci organizácie Blue World Institute.
3. deň
9:00-13:00 – Výlet za pozorovaním delfínov – hľadanie delfínov 
4. deň
Location – Veli Lošinj, LMEC & Mali Lošinj, Sunčana uvala, TRC 
9:00-10.30 – výstup na kopec Sv. Ivana
11:00- 12.00 – Prednáška a workshop o morských korytnačkách
Doprava do Mali Lošinj (20 min)
12.30 – 13.30 – Návšteva Centra záchrany korytnačiek
Doprava späť do Veli Lošinja (20 min)
5. deň 
– odchod z Chorvátska spoločnou dopravou (odchod v ranných hodinách), presun domov
– vo večerných hodinách príchod na Slovensko

Absolvovaním tejto interaktívnej edukačnej cesty zároveň urobíš hneď 2 x dobrý skutok = podporíš finančne činnosť Blue World Institute ako aj EKOvzdelávanie na stredných školách na celom Slovensku!

Veli Lošinj

Počas vzdelávacieho pobytu bude určite priestor aj na úžasné prechádzky po krásnej prímorskej dedine (majú vybudovaný niekoľko desiatok km dlhý chodník popri mori:), pre otužilcov bude stále aktuálne aj kúpanie v mori.
Zmena programu vyhradená, nakoľko aktivity vonku v teréne sú viazané na počasie. 

 

Cena

Cena programu Planet Lover Ocean Education: 769 €
V cene je zahrnuté: ubytovanie, plná penzia na mieste, doprava zo Slovenska na miesto a späť, všetky vzdelávacie aktivity vrátane samotného pozorovania delfínov, zodpovedná sprievodná osoba – lektor, nadštandardné poistenie, nakoľko sa pôjde do terénu. 
Po prihlásení sa na tento vzdelávací pobyt je nevyhnutné do 7 dní zaplatiť zálohu 50% z celkovej ceny.

Tento program vznikol vďaka dlhšej spolupráci s Blue World Institute. Vzdelávací kurz je limitovaný počtom osôb. Tento program nie je bežne dostupný, čiže takúto formu vzdelávania len tak ľahko nezažijete 🙂

Ubytovanie sa nachádza v habsburskom zámku z 19.storočia, ktorý je obklopený nádherným lesoparkom. Ubytovanie bude zabezpečené v dvojlôžkových 3* izbách s plnou penziou.

Pre prihlásenie nás kontaktujte:
info@planetlover.org

alebo zavolaj na:
0905 986 962