Planet Lover - Pure Waste

Pri rozhodnutí mať vlastné oblečenie, sme veľmi dlho hľadali značku, ktorá spĺňa naše kritéria na udržateľnosť. Modely, ktoré prinášame, sme vytvorili s láskou a odkazom: “Do you care? We care. We are Planet Lover”. S hrdosťou ich používame na každej prednáške. S láskou ich nosia aj naše deti.

Značka PURE WASTE zbiera a mechanicky recykluje odrezky látok (vznikajú pri strihaní materiálu) z výroby, ako aj vyradené oblečenie, a pretavuje ich do prémiových textílií s rovnakou funkčnosťou, povrchovou úpravou a porovnateľnou cenovou politikou ako surový / nový materiál. Od roku 2013 vyrábajú a predávajú priadze, látky a odevy vyrobené zo 100% recyklovaných vlákien. (Zmes prebytočnej bavlny, ktorá vzniká pri strihaní v textilnom priemysle a recyklovaného PET polyesteru z plastových fľiaš). Do textílií nepridávajú farby ani chemikálie; tkanina získa svoju farbu podľa recyklovaného odpadu. Finálne zloženie materiálu je zmes 60 % recyklovaná bavlna, 40 % recyklované plastové fľaše. V roku 2019 sa im podarilo vďaka neustálemu výskumu a vývoju začať vyrábať prvú 100% recyklovanú látku s obsahom 20% bavlneného odpadu po spotrebe – teda v zmesi sú použité vyradené odevy a použité ako surovina (produkty z tejto látky zatiaľ neponúkame, ale vyskúšali sme ich a sú super :).  

Untitled Session54885-Edit
Untitled Session54930-Edit
Proces

Bavlnený odpad sa triedi podľa farby, potom sa spracováva, mieša a spriada na nové priadze. Produkty Pure Waste sú vyrobené zo 100% recyklovaných surovín: odpad zo strihania bavlny a recyklovaný PET polyester z plastových fľašiek. To umožňuje vyrábať látky bez opätovného farbenia, pretože farba odpadu určuje farbu látky. Nakoniec získajú udržateľné kvalitné odevy, ktoré spotrebujú o 99 % menej vody a produkujú o 50 % menej emisií CO2 pri výrobe.

 
 
Report udržateľnosti:

https://drive.google.com/file/d/1O1glBz1DF7WjtNKWdhR-6ht9zIX1gTeB/view 

 
Zodpovedná výroba

Udržateľné a zodpovedné štandardy sú základnými hodnotami ich prevádzok. Väčšina súčasných prevádzok Pure Waste sa nachádza v Indii. Kladú dôraz na dôležitosť týchto praktík, sú držiteľmi nasledujúcich certifikátov:

 

GRS (Global Recycling Standard)
BSCI (Business Social Compliance Initiative) 

SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit)

Produkty Pure Waste - Planet Lover: